با توجه به تحقیقات انجام شده گیاهان هوا را از آلودگی گازهایی مانند فرمالدئید و بنزن پاک می کنند. تحقیقات بیشتر نشان داده است که گیاهان خانگی هوای اطراف خود را از ذرات بزرگتر و آلاینده های آپارتمانی مانند آزبست ، ه کشها ، دی اکسید کربن ، مونواکسید کربن و سایر گازها، مواد شیمیایی حاصل از مواد شوینده ، حلالها و مایعات پاک کننده و الیاف پخش شده در هوا حاصل از پوشاک ، مبلمان ، پرده و فرش و همچنین قارچ ها و باکتری ها و دود دخانیات پاک می کنند.


امروزه توجه بیشتری به گیاهان به عنوان راه حل آلودگی هوا در شهرها می شود، زیرا گیاهان به طور طبیعی در فرآیند فتوسنتز کربن با جذب دی اکسید کربن و تبدیل آن به اکسیژن، کربن اضافی هوا را جذب می کنند. همچنین در طی فرآیند فتوسنتز ، برگ درختان مواد شیمیایی دیگری مانند اکسیدهای نیتروژن ، آمونیوم تولید شده در هوا ، بخشی از دی اکسید گوگرد و ازن را از بین می برند.

 

 

برگ درختان با جذب و نگه داشتن گرد و غبار و سایر ذرات موجود در هوا تا زمان شستشو و باران ، میزان گرد و غبار و سایر ذرات موجود در هوا را تا 75 درصد کاهش می دهند و تأثیر بسیار خوبی در بهبود کیفیت هوا دارند.


زیبارویان طبیعت ، ,هوا ,گیاهان ,کربن ,پاک ,جذب ,در هوا ,را از ,و سایر ,دی اکسید ,هوا رامنبع

زیبارویان طبیعت و زندگی

آلودگی زمین

نقش درخت در لطافت هوا و حفاظت از خاك

نقش گیاهان در کاهش آلودگی هوا

اهمیت درخت در زندگی

قدمت درخت

اهمیت درختان

مشخصات

آخرین جستجو ها

مدل دی وی دی های استثنایی آموزش دینیونوس فروش انواع فیش پرینتر سبزه زار سایت تخصصی و آموزشی بدنسازی و تناسب اندام معرفی مراکز بوتاکس تهران مجله تفریحی نبض آنلاین دنیای از خوشمزه ها jadidtarinha-ir آژانس برندینگ