محل تبلیغات شما

در ایران 15 اسفندماه به نام روز درختکاری نامگذاری شده است و در طی آن مراسم مختلفی با هدف بیان اهمیت درختان و باغداری برگزار می شود.


اما این تازه شروع ماجرا برای درختان و طبیعت است و از 15 تا 22 اسفند به هفته منابع طبیعی اختصاص دارد. شاید بتوان نام این هفته را هفته خوشبختی درختان نیز نامید که باید آن را یک منبع ارزشمند و حیاتی برای بقای انسان دانست.

 برای اولین بار در سال 72 ، فردی به نام جولیوس استرلینگ مورتونکه  که در ایالت نبراسکا آمریکا زندگی می کرد ، فکر کرد که یک روز در تقویم را به کاشت درختان و منابع طبیعی اختصاص دهد. در آن زمان ، 10 آوریل برای این منظور در نظر گرفته شد و مردم بیش از 1 میلیون درخت کاشتند.

 

 پس از مدتی ، این تاریخ به آخرین جمعه آوریل منتقل شد و از آن زمان ، سایر کشورها مانند ایران به تدریج وارد این عرصه شدند و یک روز را در تقویم خود به عنوان روز درختکاری وارد کردند.


زیبارویان طبیعت روز ,، ,درختان ,یک ,هفته ,درختکاری ,درختان و ,روز درختکاری ,در تقویم ,طبیعی اختصاص ,است و ,منابع طبیعی اختصاصمنبع

زیبارویان طبیعت و زندگی

آلودگی زمین

نقش درخت در لطافت هوا و حفاظت از خاك

نقش گیاهان در کاهش آلودگی هوا

اهمیت درخت در زندگی

قدمت درخت

اهمیت درختان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فنگ شویی دانلود کتاب ویرایش نیتیو فروش اینترنتی پوستر دیواری دانستنی ها بهروز لوله تاپ سایت gagehopoj76 Rumah نکات نظافت روزانه