در ایران 15 اسفندماه به نام روز درختکاری نامگذاری شده است و در طی آن مراسم مختلفی با هدف بیان اهمیت درختان و باغداری برگزار می شود.


اما این تازه شروع ماجرا برای درختان و طبیعت است و از 15 تا 22 اسفند به هفته منابع طبیعی اختصاص دارد. شاید بتوان نام این هفته را هفته خوشبختی درختان نیز نامید که باید آن را یک منبع ارزشمند و حیاتی برای بقای انسان دانست.

 برای اولین بار در سال 72 ، فردی به نام جولیوس استرلینگ مورتونکه  که در ایالت نبراسکا آمریکا زندگی می کرد ، فکر کرد که یک روز در تقویم را به کاشت درختان و منابع طبیعی اختصاص دهد. در آن زمان ، 10 آوریل برای این منظور در نظر گرفته شد و مردم بیش از 1 میلیون درخت کاشتند.

 

 پس از مدتی ، این تاریخ به آخرین جمعه آوریل منتقل شد و از آن زمان ، سایر کشورها مانند ایران به تدریج وارد این عرصه شدند و یک روز را در تقویم خود به عنوان روز درختکاری وارد کردند.


زیبارویان طبیعت روز ,، ,درختان ,یک ,هفته ,درختکاری ,درختان و ,روز درختکاری ,در تقویم ,طبیعی اختصاص ,است و ,منابع طبیعی اختصاصمنبع

زیبارویان طبیعت و زندگی

آلودگی زمین

نقش درخت در لطافت هوا و حفاظت از خاك

نقش گیاهان در کاهش آلودگی هوا

اهمیت درخت در زندگی

قدمت درخت

اهمیت درختان

مشخصات

آخرین جستجو ها

گلچین 96 کسب درآمد اینترنتی خدمات فنی و مهندسی قهرمانی بیوگرافی بازیگران تازه های صنعت negaharchitects قیمت بازسازی ساختمان جدیدترین سریال های ترکیه مدل های لاستیک هانکوک تابلو فرش